Nabór zgłoszeń w 26. edycji został zakończony.
Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości 31 maja 2023.
____
Jak zgłosić firmę do 26. edycji Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku"?
Od 10 stycznia do 10 lutego 2023 roku g. 13:00 organizacje pozarządowe mogą zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do 26. edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Do konkursu mogą zgłaszać się również same firmy.
Jakie są zasady zgłoszeń?
Z zasadami Konkursu można zapoznać się w Regulaminie. Zachęcamy do przeczytania całego dokumentu.
Więcej informacji o trwającej edycji można znaleźć w zakładce Bieżąca edycja.
Z treścią pytań w formularzach można zapoznać się pobierając wzory wniosków.
Zastrzegamy, że wzory mają jedynie charakter poglądowy i zgłoszenie zostanie uznane wyłącznie po wysłaniu go przez elektroniczny formularz.
Jak poprawnie wysłać zgłoszenie?
Aby nominować firmę do tytułu „Dobroczyńcy Roku” należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie generatorspoleczny.pl/dobroczynca-roku (zakładając wcześniej indywidualne konto). Formularz jest wspólny dla wszystkich kategorii, jednak w zależności od wyboru kategorii w pierwszym pytaniu, zmieniają się pytania w kolejnych zakładkach formularza.
Wniosek wypełniony w pliku tekstowym nie będzie uznawany. Dlatego nie rekomendujemy wypełniania wniosku w całości w pliku tekstowym i przeklejania go dopiero w ostatniej chwili do formularza. Należy zapoznać się z formularzem elektronicznym na początku przygotowywania wniosku. W formularzu istnieje możliwość wypełniania poszczególnych pól i zapisywania bez wysyłania, najlepiej więc pracować równolegle w pliku tekstowym i formularzu.
Jeśli wniosek zostanie wysłany poprawnie otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem złożenia wniosku.
W której kategorii zgłosić firmę?
- Organizacje pozarządowe mogą zgłosić firmę lub fundację korporacyjną, z którą współpracowała organizacja w 2022 roku w kategoriach: „Kultura i edukacja", „Lokalne partnerstwa”, „Ochrona środowiska i klimatu”, „Otwartość na różnorodność”, „Pomoc społeczna i charytatywna”, „Zdrowy tryb życia” oraz nowej specjalnej kategorii „Pomoc uchodźcom i Ukrainie”. Wybór kategorii zależy od obszaru, którego dotyczyły działania.
- Firmy lub fundacje korporacyjne mogą zgłosić prowadzony w firmie wolontariat pracowniczy w kategorii "Wolontariat pracowniczy"
- Kategoria specjalna: „Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowych” - w 26. edycji organizacje pozarządowe mogą zgłosić firmę doceniając wyjątkowe partnerstwo i jakość współpracy z firmą, niezależnie od tematyki projektu. W wyżej wymienionych kategoriach oceniana jest zarówno współpraca między organizacją pozarządową i firmą, jak i realizowany projekt oraz jego efekt społeczny powiązany z daną kategorią. W tej kategorii kluczowe znaczenie ma aspekt samej współpracy i partnerstwo między firmą, a organizacją pozarządową.
Więcej o tym czego mogą dotyczyć zgłoszenia w każdej z kategorii można przeczytać w Regulaminie Konkursu.
W przypadku pytań
Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) oraz kontakt z nami pod adresem konkurs@dobroczyncaroku.pl.