Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" od 21 lat towarzyszy dużym i małym firmom, promuje te najbardziej odpowiedzialne i zachęca do pójścia w ich ślady. W Polsce mamy coraz więcej firm, dla których dobro jest znakiem firmowym. Dzięki temu zyskują w oczach klientów, partnerów, szeroko pojętej opinii publicznej. W obliczu ogromnej konkurencji i walki o każdego klienta, warto, aby przedsiębiorstwa były innowacyjne, dobre i dobroczynne. Nie wszyscy konsumenci oczekują, że firmy będą troszczyć się o społeczną odpowiedzialność, jednak te, o których konsument może powiedzieć „dobroczyńca”, wyróżniają się na rynku i zyskują wiele atutów nie do przecenienia w dzisiejszych czasach - mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Od 3 stycznia do 5 lutego można nominować firmy i fundacje korporacyjne do tytułu "Dobroczyńca Roku 2018”. Firmy mogą zgłaszać się samodzielnie w kategoriach:
- Strategia społecznego zaangażowania
- Wolontariat pracowniczy
- Innowacje dla społeczności
Organizacje mogą zgłaszać firmy, które wsparły ich działania w kategoriach:
- Projekt społeczny
- Innowacje dla społeczności
- Zaangażowanie lokalne
i fundacje korporacyjne w kategorii:
- Projekt społeczny fundacji korporacyjnej
W poprzednich latach istniała możliwość zgłaszania wniosków w kategorii „Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu”. W edycji 2018 organizatorzy zdecydowali się zastąpić ją „Innowacjami dla społeczności”. Nagroda zostanie przyznana za innowacyjne stosowanie rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych oraz innych form nowych technologii (medycznych, ekologicznych, inżynieryjnych) we współpracy z organizacjami pozarządowymi, na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.
Kolejną nowością edycji 2018 jest odwołanie do Celów Zrównoważonego Rozwoju. Siedemnaście wzajemnie przenikających się i uzupełniających postulatów, uzgodnionych przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ, biznesu, licznych instytucji i organizacji to plan na rzecz zrównoważonego rozwoju, umocnienia pokoju i wolności na świecie. Organizatorzy Konkursu Dobroczyńca Roku chcą nagradzać te firmy, które uwzględniają Cele Zrównoważonego Rozwoju w swoich działaniach.
Zapraszamy do składania wniosków w tegorocznej edycji!