Bank BPH został laureatem głosowania internetowego. Publiczność przyznała Bankowi tytuł Dobroczyńcy Roku oceniając jego współpracę ze Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce i ze Stowarzyszeniem 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce'. Bank, udzielając finansowego wsparcia, przyczynił się między innymi do realizacji projektu - Muzeum Historii Żydów Polskich, tak ważnego dla współczesnej tożsamości Polaków i dla polsko-żydowskiego dialogu. Bank wsparł również powstanie nowej Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie, dla dzieci osieroconych i ich rodzin zastępczych.
NAGRODA ZA wsparcie finansowe projektu budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, wsparcie budowy nowej Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie, włączenie Stowarzyszenia 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce' w akcję 'CowParade', umożliwienie darczyńcom Stowarzyszenia 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce' dokonywania wpłat na konto organizacji we wszystkich placówkach Banku BPH bez prowizji na hasło Wioski SOS - bez konieczności podawania numeru rachunku.
Bank BPH od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne, wspiera różne dziedziny życia społecznego od kultury przez edukację, pomoc społeczną i charytatywną po ochronę zdrowia. Aktywność społeczną Banku potwierdza liczba wniosków nominacyjnych, złożonych na Bank BPH w tegorocznej edycji Konkursu 'Dobroczyńca Roku'. Aż 43 organizacje pozarządowe zdecydowały się w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za otrzymaną od Banku pomoc.
Dowodem uznania dla charytatywnej działalności spółki jest również zwycięstwo w głosowaniu internetowym. W ogólnie dostępnym plebiscycie, który odbywał się na stronie internetowej www.dobroczyncaroku.pl Bank BPH głosami internautów został laureatem konkursu 'Dobroczyńca Roku 2005'. Ocenie publiczności poddana została współpraca Banku z dwoma stowarzyszeniami: Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny i Stowarzyszeniem 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce'.
Współpraca Banku BPH ze Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce rozpoczęła się w 2004 roku. Bank zobowiązał się dokonywać przez cztery kolejne lata wpłat w wysokości 50 tysięcy zł na rzecz Stowarzyszenia. Finansowe wsparcie działalności Stowarzyszenia przyczynia się do realizacji bardzo ważnego dla dialogu i współczesnej tożsamości Polaków projektu - Muzeum Historii Żydów Polskich; ma ono w przyszłości pełnić funkcję kulturalno-edukacyjną. Pomoc Banku BPH została również wykorzystana na popularyzowanie i promowanie działań Instytutu. Dzięki środkom przekazanym na konto Stowarzyszenia zorganizowano wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz wydano biuletyn informacyjny Lato ‘05.
Od 2003 roku Bank BPH współpracuje również ze Stowarzyszeniem 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce'. Dzięki pomocy Banku w sierpniu 2005 roku do nowej Wioski Dziecięcej SOS w Karlinie sprowadziło się 48 dzieci wraz z rodzicami zastępczymi. Za ofiarowane pieniądze sfinansowano część wyposażenia domów rodzinnych dla osieroconych dzieci. Wartą naśladowania jest inicjatywa Banku BPH umożliwiająca wpłaty 'na hasło'. W ten sposób darczyńcy organizacji mogą wpłacać pieniądze znając jedynie jej nazwę, a nie długi numer konta.
Ciekawym pomysłem było włączenie Stowarzyszenia 'SOS Wioski Dziecięce w Polsce' do akcji 'CowParade'. Bank przekazał Stowarzyszeniu jedną krowę do pomalowania przez dzieci i młodzież z Wiosek Dziecięcych. Akcja zakończyła się aukcją krów, z której 20 tysięcy zł trafiło na konto Stowarzyszenia. Pieniądze te przeznaczone zostaną na utrzymanie dzieci mieszkających w Wioskach Dziecięcych SOS w Polsce. Tak więc, udział w projekcie przyczynił się między innymi do promocji Stowarzyszenia oraz pozyskania dodatkowych funduszy na jego działalność.