Spółka LPP od ponad 20 lat angażuje się w działalność charytatywną, w ramach której dotąd przekazała na rzecz potrzebujących blisko 23 miliony złotych, wspierając przeszło tysiąc organizacji społecznych na terenie całej Polski. Podmioty otrzymały pomoc w formie darowizn pieniężnych i rzeczowych oraz działań wolontariackich pracowników spółki. Od grudnia 2017 roku działalność dobroczynna firmy kontynuowana jest pod egidą Fundacji LPP.
Celem działalności Fundacji jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz wsparcie najbliższego sąsiedztwa firmy na Pomorzu i w Małopolsce, a także ochrona zdrowia i środowiska.
W 2019 roku Fundacja LPP wsparła przeszło 140 organizacji, przekazując darowizny rzeczowe oraz pieniężne o wartości ponad 2,8 mln złotych.
Organizacja pomaga dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, sponsorując m.in. wyjazdy letnie i stypendia. Wspiera szpitale finansując sprzęt medyczny, leczenie chorych, remonty placówek i ich bieżącą działalność, a także doposaża i pomaga w remontach Domów dla Dzieci oraz Schronisk dla Osób Bezdomnych.
Fundacja LPP nie jest również obojętna na los zwierząt. Pracownicy firmy LPP chętnie angażują się w pomoc czworonogom, organizują zbiórki karmy i innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt ze schronisk.
Działania Fundacji LPP opierają się na stałej współpracy i trwałych relacjach z otoczeniem. W 2019 roku organizacja otrzymała tytuł Honorowego Wolontariusza Fundacji Hospicyjnej, a jako firma LPP Nagrodę Pomagacza Roku im. Romana Koturbasza przyznaną przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, z którym współpracuje od prawie dwudziestu lat. Od 2018 roku, w pięćdziesięciu salonach marek Reserved, Mohito i House, Fundacja LPP prowadzi zbiórkę odzieży używanej, która w ilości ponad 3 ton trafiła do prawie tysiąca podopiecznych Towarzystwa.
ORGANIZACJA NOMINUJĄCA:
Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta jest największą i najstarszą, niezależną organizacją pozarządową w województwie pomorskim, której celem jest pomoc osobom ubogim, bezdomnym i wykluczonym społecznie. Działa nieprzerwanie od roku 1989. Zapewnia schronienie i posiłki dla osób bezdomnych, prowadzi zarówno placówki noclegowe jak i mieszkania treningowe. Zajmuje się szeroko pojętą aktywizacją społeczną i zawodową, integracją osób wykluczonych społecznie, edukacją, rzecznictwem, poradnictwem obywatelskim, prawnym, psychologicznym. Prowadzi streetworking, asystowanie, jak również prowadzi badania populacji osób bezdomnych. Każdego dnia organizacja pomaga około tysiącu osób z terenu Trójmiasta i okolic.