Nagroda została przyznana za wsparcie organizacyjne i finansowe w prowadzeniu rehabilitacji domowej dla dzieci z wadą słuchu. Na terenie województwa podkarpackiego w 2012 roku wzięło w niej udział 36 dzieci i 24 specjalistów. W całej Polsce Fundacja obejmuje terapią ponad 300 dzieci rocznie; nieodpłatne przekazanie 10 aparatów słuchowych do bezpłatnych wypożyczeń dzieciom niesłyszącym w banku aparatów w Krośnie w roku 2012; dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Orange - stworzenie i wyposażenie Bajkowego Kącika do nauki i zabawy dla małych pacjentów ośrodka diagnostyczno-rehabilitacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu; udostępnienie narzędzi do pracy terapeutów oraz poradników dla rodziców dzieci z wadą słuchu; wkład w rozwój metod monitorowania postępów w komunikacji dzieci z ubytkiem słuchu w ramach „ Karty oceny 60 kroków” dr Katarzyny Bieńkowskiej z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego, poprzez zaadoptowanie tego narzędzia na rzecz ewaluacji postępów dzieci w programie Dźwięki Marzeń.
Fundacja Orange prowadzi ogólnopolski program rehabilitacji małych dzieci z wadą słuchu od 2006 roku. Dzieci mogą nieodpłatnie wypożyczać aparaty słuchowe, korzystać z systematycznej, profesjonalnej terapii słuchu i mowy w domach oraz uczestniczyć w letnich turnusach rehabilitacyjnych wraz z opiekunami. Fundacja oferuje również terapeutom i rodzicom udział w szkoleniach. Aby lepiej koordynować organizację programu i docierać do tych dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia, Fundacja współpracuje z 21 ośrodkami rehabilitacji w kraju oraz 18 placówkami audiologicznymi, które prowadzą Banki Aparatów Słuchowych . Wśród nich jest Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie.
Stowarzyszenie jest partnerem Fundacji Orange od początku istnienia programu Dźwięki Marzeń. Do współpracy z fundacją został wyznaczony koordynator, który odpowiada za informowanie rodziców dziecka o możliwości otrzymania wsparcia od fundacji, kontaktowanie się z rodziną dziecka, a także zapewnienie opieki terapeuty, który dwa razy w tygodniu dojeżdża do miasta lub wsi, w której zamieszkuje dziecko i prowadzi rehabilitację. W ramach współpracy udało się połączyć bogate doświadczenie stowarzyszenia z zasobami Fundacji Orange, a także wsparciem ze strony wolontariuszy Orange Polska.