- Wnioski w 28. Edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” składane są za pomocą generatora społecznego, na stronie: pl/dobroczynca-roku
- Na stronie należy utworzyć konto, klikając przycisk „zarejestruj się”. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany adres e-mail przychodzi link aktywacyjny. Po kliknięciu w link konto jest poprawnie utworzone i można wypełniać formularze.
- Jeśli mają już Państwo konto, można złożyć wniosek logując się na konto założone w poprzedniej edycji.
- W menu po lewej należy wybrać zakładkę „programy”. Na liście dostępnych konkursów znajduje się „Dobroczyńca Roku 2025” i przycisk „utwórz wniosek”, który kieruje do formularza wniosku.
- Formularz jest wspólny dla wszystkich kategorii, jednak w zależności od wyboru kategorii w pierwszym pytaniu, zmieniają się pytania w kolejnych zakładkach formularza. Uwaga! Jeśli w pierwszym pytaniu nie wybrano kategorii, część pytań nie wyświetli się.
- Aby zgłosić firmę w więcej niż jednej kategorii należy wypełnić kolejne wnioski.
- Pytania oznaczone *są obowiązkowe – i jest to większość pytań we wniosku.
- Przycisk „zapisz” zapisuje wniosek w wersji roboczej i pozwala wrócić do niego później.
- Przycisk „przejdź dalej” kieruje do kolejnych pytań, zapisując wcześniej wprowadzone informacje (bez ich sprawdzania.
- Po użyciu przycisku „zapisz i sprawdź poprawność” następuje sprawdzanie czy wniosek jest poprawnie wypełniony – tzn. pokazuje które pola są puste lub np. format odpowiedzi jest niepoprawny.
- Sugerujemy, aby wypełniać wniosek po kolei, w szczególności odznaczyć odpowiedzi w pytaniach zamkniętych, ponieważ formularz zawiera pytania zależne od opcji wybranych w poprzednim pytaniu.
- Po wypełnieniu wniosku należy kliknąć przycisk „zapisz i złóż wniosek”.
- W przypadku błędów, lub pustych pól tam gdzie powinny być wpisane odpowiedzi, wniosek nie zostanie wysłany. Pojawi się komunikat o błędach, które należy poprawić i ponownie kliknąć zielony przycisk.
- Jeśli wniosek zostanie złożony poprawnie, otrzymają Państwo potwierdzenie na adres e-mail podany podczas rejestracji w generatorze. Wniosek znajdzie się w zakładce wnioski złożone.
- W przypadku pytań lub problemów związanych z wypełnianiem wniosku prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy: konkurs@dobroczyncaroku.pllub telefoniczny 22 622 01 22. Prosimy nie zwlekać ze zgłaszaniem problemów do ostatniej chwili, tuż przed zamknięciem konkursu.
- Wnioski można wysyłać do 31 stycznia 2025 do godziny 13:00, co oznacza, że do tej godziny wniosek musi zmienić status na „złożony”, a po tej godzinie nie będzie możliwości kliknięcia „złóż wniosek” nawet jeśli będzie w 100% wypełniony.
1. W kategoriach „Kultura i edukacja", „Lokalne partnerstwa”, „Ochrona środowiska i klimatu”, „Otwartość na różnorodność”, „Pomoc społeczna i charytatywna”, „Zdrowy tryb życia”, „Pomoc uchodźcom i Ukrainie”, „Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowej” :
- fundacje i stowarzyszenia posiadające osobowość prawną;
- fundacje korporacyjne (ale nie mogą zgłosić firmy, która daną fundację utworzyła, ani firmy powiązanej osobowo lub kapitałowo z tą firmą);
- osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego i innych kościołów i związków wyznaniowych posiadające aktualny numer KRS.
2. W kategorii „Wolontariat pracowniczy” zgłoszenia mogą składać:
- przedsiębiorstwa prywatne i państwowe działające w Polsce;
- pracownicze zespoły wolontariackie firm działających w Polsce
- fundacje korporacyjne (jeśli zgłaszają program wolontariatu pracowniczego w firmie, która daną fundację utworzyła)
1. W kategoriach „Kultura i edukacja", „Lokalne partnerstwa”, „Ochrona środowiska i klimatu”, „Otwartość na różnorodność”, „Pomoc społeczna i charytatywna”, „Zdrowy tryb życia”, „Pomoc uchodźcom i Ukrainie”, „Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowej” :
- fundacje, których jedynym lub większościowym fundatorem jest Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego;
- fundacje korporacyjne, jeśli zgłaszają się samodzielnie, zgłaszają firmę, która daną fundację utworzyła, lub firmę powiązaną osobowo lub kapitałowo z tą firmą;
- fundacje utworzone lub finansowane przez partie polityczne;
- instytucje kultury (teatry, filharmonie, opery, domy kultury i in.);
- organizacje sportowe działające na podstawie przepisów o kulturze fizycznej;
- placówki edukacyjne państwowe ani prywatne działające w oparciu o ustawę o szkolnictwie wyższym oraz szkoły wyższe i wyższe seminaria duchowne prowadzone przez kościoły i związki wyznaniowe;
- partie polityczne;
- związki zawodowe;
- organizacje pracodawców;
- samorządy terytorialne.
2. W kategorii „Wolontariat pracowniczy” zgłoszeń nie mogą składać:
- pracownicy placówek edukacyjnych państwowych ani prywatnych działających w oparciu o ustawę o szkolnictwie wyższym oraz szkół wyższych i wyższych seminariów duchownych prowadzonych przez kościoły i związki wyznaniowe;
- pracownicy instytucji publicznych szczebla rządowego i samorządowego.
- duża (powyżej 250 pracowników i powyżej 50 mln euro obrotu rocznego netto)
- średnia (między 51 a 250 pracowników i między 10 a 50 mln euro obrotu rocznego netto)
- mała: (do 50 pracowników i do 10 mln euro obrotu rocznego netto)
Tak, zgłoszenie wymaga poinformowania o nim zgłaszanej firmy (lub fundacji utworzonej przez firmę) przez organizację lub osobę zgłaszającą. Dopuszczalną formą jest kontakt telefoniczny bądź mailowy. W przypadku braku zgody firmy na zgłoszenie do Konkursu, wniosek będzie odrzucony z przyczyn formalnych.
Pozostałe pytania prosimy kierować na adres e-mail: konkurs@dobroczyncaroku.pl, bądź telefonicznie pod numerem: +48 22 622 01 22.